Sākums Ķirbji
Kailsēklu ķirbis - Baby bear

Ķirbju sēklu mīļotājiem ļoti noderīgs šķitīs kailsēklu jeb eļļas ķirbis. Tos Latvijā audzē jau no ļoti seniem laikiem. Pašus ķirbjus vairāk ieteicams uzturā lietot svaigus. To sēklas ir daudz vērtīgākas par citu ķirbju sēklām – tās satur vairāk kā 50 % ķirbju eļļu, kura iz neaizvietojams līdzeklis pret onkoloģiskām slimībām. Šo ķirbju sēklas ir bez čaumalām un tāpēc tās ir ļoti ērti lietot ēšanai, kā arī kā piedevas dažādiem ēdieniem. Kulinārijas izstrādājumiem var pievienot kafijas dzirnaviņās samaltu sēklu pulveri. Starp citu, ķirbju sēklas no sava dziedinošā viedokļa, ir daudz vērtīgākas par valriekstiem.  
Lai izaudzētu šādu ķirbji ir jāzina pāris lietas. Dažreiz audzēšana var neveikties tik labi, ja nezinām paris lietas. Sēklas, kurām nav čaumalas, kas tos aizsargā, iesētas aukstā un pārlieku slapjā augsnē, ilgi nedīgst.  Ja ziedēšanas laikā, augļi, no kuriem paredzēts iegūt sēklas, netiek pasargāti no saziedēšanas ar citiem ķirbjaugiem, no šādiem kailsēklu ķirbjiem izveidojas tikai un vienīgi mazvērtīgi jeb kā saka – lopbarības ķirbji. 
Kailsēklu ķirbju sēklas, dēstu audzēšanai, jāsēj sadiedzētas. Sēklu diedzēšanu veic 25 līdz 30 grādu siltumā. Sadiedzētas sēkliņas iesēj pāris centimetru dziļumā irdenā, trūdvielām bagātā augsnē. Sējiet tās dēstu audzēšanai piemērotos trauciņos.  

 

Publikācijas

Jebkurš dārzkopis savā piemājas dārziņā mēģina audzēt ārstniecības augus, jo tie sevī nes lielu dzīvības spēku. Sanberiju (Solarum) šajā ziņā dēvē par ogu valdnieci. Tulkojumā -saules ogu valdniece, Kanādas mellene, mellene Forte. Sanberija ir viengadīgs, pieticīgs, salizturīgs, sausumizturīgs, intensīvi augošs augs, kas sasniedz divu metru augstumu. No viena krūma var novākt līdz 10 kg melnu, spīdīgu, ķirša lieluma ogu.

Lasīt tālāk...

Sākums Ķirbji

Powered by Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, dba. Valid XHTML and CSS.